Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) lisans ve önlisans mezunları içerisinden 13 bin polis memuru adayı öğrenci alımı için yapılacak başvurularda son gün 6 Ekim Cuma.

Toplamda 13 bin öğrencinin alınacağı başvurular devam ediyor. 21. dönem POMEM öğrenci adaylığına lisans mezunu 10 bin erkek, bin kadın, önlisans mezunu bin 800 erkek, 200 kadın alınacak.

Öğrenciler, 6 Eylül Cuma gününe kadar ‘http://www.pa.edu.tr’ internet sitesinden e-devlet şifresi ile birlikte ön başvurularını gerçekleştirebiliyor. Başvuru için aranan koşullarda sitede mevcut.

Yapılacak sınavlarda başarı göstererek POMEM'lerde eğitim gören ve eğitim bitiminde başarılı olan adayların polis memuru atamaları gerçekleşecek

Emniyet teşkilatı çalışanlarından şehit veya gazi olanların eş veya çocukları sınav ücreti vermeyecek.

ÖĞRETMEN ATAMALARI 2018’DE GERÇEKLEŞECEK

Kurban Bayramı için memleketi Sivas’ın Gürün ilçesine giden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bayramlaşma programında önemli konulara da değindi.

Yılmaz vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra orada bulunan bir basın görevlisinin öğretmen atamasına hakkında sorduğu sorusuna ilişkin ‘2018 yılında öğretmen atamalarını gerçekleştireceğiz’ yanıtını verdi.

Yılmaz en yakın atamaların niçin 2018 yılında yapılacağına yönelik ise Meclis'te hazırlanacak bütçenin ardından değerlendirme yapılacağını ve alım sayısının buna göre belirleneceğini ifade ederek:

‘Bütçe Meclise sunulsun. Meclis'in belirleyeceği rakamlar göz önüne alınarak 2018 yılında öğretmen atamasını yapacağız.’ açıklamasında bulundu.