Mardin'de film sahnelerini aratmayan operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda gözaltına alınan 3 polisten 2'si tutuklandı.

Mardin Emniyeti Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmalarda, bir takım polislerin yakaladıkları kaçak sigaralara işlem yapmak yerine onları sattıklarını tespit etti.

Bunun üzerine düzenlenen operasyonda, Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğün'de görevli 3 polis memuru ile birlikte emniyette görevli bir teknisyen ve kaçakçılık yaptıkları belirlenen 4 kişi gözaltına alındı.

POLİSLER TUTUKLANDI

İfade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Yusuf B. ve Kızıltepe ilçesinde görevli polis memuru İlhan G. serbest bırakılırken, Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurları Taner M., Hüseyin G., tekniksiyen Abdulbaki D. İle kaçakçı oldukları belirlenen Mehmet Reşit K., Rıdvan B. tutuklandı.

Öte yandan kaçak sigarayla mücadele devam ederken polis ekipleri kaçakçılara göz açtırmamak için eş zamanlı operasyonlar gerçekleştiriyor.

Mardin Emniyeti Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Mardin'de kaçakçılığın gereginden fazla olduğunu ve bu yüzden operasyonlara ara vermeden devam edileceğini duyurdu. Mardin kaçakçıların cirit atabildiği bir konum olmaktan çıkacağını ve bunun için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.