Polise Tokat Atan Kişi Bakın Kim Çıktı

Sosyal medya üzerinden AK Parti Bağcılar Gençlik Kolları Başkanı Sinan Erdem Arslan'ın bir trafik polisine tokat attığı iddia edilen görüntüler karalama kampanyası olarak dağılmaya başlatıldı. Tokat atan kişinin Sinan Erdem olmadığı ve galerici birinin olduğu ortaya çıktı.

Trafiği açmak için Bağcılar Trafik Denetleme Büro Amirliğine bağlı çekicide vazifeli emniyet görevlisi A.S ile çekici şoförü M.K sokağa geldi. A.S ve M.K yolda uygun park edilmemiş halde trafiği tıkayan araçları çektiği esnada, polis memuru A.S, trafiği tıkayan arabanın sahibi İ.B'yi aracını çekmesi konusunda ikaz etti.

İddia edilene göre ikazları dikkate almayan İ.B emniyet görevlisine küfür ederek hakarette bulundu ve park halindeki başka bir arabanın aynasına yumruk vurarak zarar verdi. Ardında polis memuruna sert bir şekilde tokat attı. Bu esnada İ.B'nin babası M.B de olay yerine gelerek oğlu ile beraber polise küfür etti.

İ.B ve babası M.B, polisler tarafında gözaltına alınarak Güneşli Polis Merkezine götürüldü. Galerici İ.B. ve babası M.B'ye polise mukavemetten yasal işlem yapıldığı ve adli sürecin başlatıldığı bildirildi.

AK Parti Bağcılar Gençlik Kolları Başkanı Sinan Erdem Arslan, Twitter hesabından olayla bir ilgisinin olmadığını, hukuki işlem başlatacağını açıkladı.

AK PARTİLİ ARSLAN'DAN AÇIKLAMA

9 Mart günü meydana gelen ve sosyal medyada yer alan AK Partili Gençlik Kolları Başkanının emniyet görevlisine saldırdığı yönündeki iddialarla ilgili AK Parti Bağcılar Gençlik Kolları Başkanı Sinan Erdem Arslan, Bağcılar Kirazlı Metro İstasyonu’nda bulunan Ramazan etkinlik alanında basın açıklaması yaptı. Sinan Erdem Arslan, yaptığı basın açıklamasında, saldırganın AK Parti ve Bağcılar Gençlik Kollarıyla ilgisinin olmadığını ifada etti.

AK Parti Bağcılar Gençlik Kolları Başkanı Sinan Erdem Arslan, servis edilen görüntülerle alakalı olarak şu şekilde konuştu:

 “İstanbul Bağcılar ilçesinde polisimize yönelik hain bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Sosyal medya hesapları aracılığıyla bu menfur olayın Bağcılar İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlendiğim AK Parti’mize mal edilmesi amacıyla kirli bir oyuna girişildiği görülmektedir. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin AK Parti Bağcılar İlçe Gençlik Kolları başkanı olarak şahsımla ilgi ve alakası bulunmamaktadır. Seçim sürecine girdiğimiz şu günlerce bu tip provokatif olaylar geçmişte olduğu gibi bugün de amacına ulaşamayacak halkımızın feraseti ve basireti galip gelecektir. 2023 hedefleri doğrultusunda kutlu yürüyüşümüz devam edecektir. 16 yıldır AK Parti iktidarı ile ekonomimiz büyümekte ve dünya çapında büyük yatırımlar yapılmaktadır ve halkımızın refah seviyesi artmaktadır. Hiçbir güç ülkemizin büyümesini ve muasır medeniyetler seviyesini aşmasına engel olamayacaktır. Genel başkanımızın izinde halka hizmet hakka hizmettir düsturuyla çıktığımız ve gece gündüz çalıştığımız bu yoldan hiç kimse bizi alıkoyamayacaktır. Ayrıca gecesini gündüzüne katarak emniyetimiz için çaba sarf eden polisimize gerçekleştirilen bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırının failinin en ağır cezaya çarptırılacağına olan inancımız tamdır”

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR