Son dakika haberler de Polisan Boya'nın kurucusu ünlü iş adamı Necmettin Bitlis hayatını kaybetti. Necmettin Bitlis'in bir süredir hastane de tedavi altında olduğu bilinmekteydi. Peki Necmettin Bitlis kimdir?

Necmettin Bitlis bir ay kadar önce özel bir hastanede tedavi görmeye başladı. 89 yaşında olan iş adamı dün gece saatlerine vefat etti.

NE ZAMAN DEFNEDİLECEK?

Dün gece vefat ettiği öğrenilen Bitlis için cenaze töreni Perşembe günü düzenlenecek. Teşviki Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrası Bitlis, Feriköy'deki aile kabristanlığında toprağa verilecek. 

POLİSAN'I KURDU

Türk boya endüstrisinin köklü şirketlerinden Polisan’ın Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis hayatını kaybetti. 89 yaşında aramızdan ayrılan işadamı Bitlis, Türkiye’de kendi sektöründe birçok yeniliğe imza atarken, yaptığı çalımalarla da hep gündemde olmuştu.

NECMETTİN BİTLİS HAKKINDA

1 Aralık 1928’de Malatya’da dünyaya gelen işadamı Bitlis, öğrenimini ticaret lisesinde tamamladıktan sonra çalıŞma hayatına 1955 yılında baŞladı. Polisan Holding Yönetim Kurulu BaŞkanlığı görevini sürdüren Necmettin Bitlis aynı zamanda; Polisan Kimya, Poliport, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Şark Mensucat Yönetim Kurulu Başkanlığı, Polisan Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütüyordu. Ayrıca Malatya Eğitim Vakfı’nın Kurucu Üyesi, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkanı ve TÜSİAD üyeliği yapıyordu.