Veliefendi Hipodromu'na büyük operasyon! Polislerimiz giriş ve çıkışları tuttu. Veliefendi Hipodromu'nda çok sayıda polisin katılımıyla operasyon düzenlendi. Operasyonunun içeriğiyle ilgili henüz net bir bilgiye ulaşılmazken, polis helikopteri de operasyona havadan destek veriyor. Veliefendi Hipodromu'nda bulunan ahırlarda dahil olmak üzere, birçok yerde arama çalışmaları başladı.İSTANBUL'DA HELİKOPTER DESTEKLİ DEV OPERASYON!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sultangazi ilçesinde "torbacı" diye adlandırılan uyuşturucu satıcısı olduğu ifade edilen 17 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon gerçekleştirildi.

Özel harekat polisinin de katıldığı operasyonda güvenlik güçleri, şüphelilere ait 18 adrese eş zamanlı baskınlar gerçekleştirildi. Operasyona, polis helikopteri de destek verdi.

Öte yandan dün de Siirt merkezli 7 ilde terör örgütü PKK'ya karşı düzenlenen operasyonda 39 kişi gözaltına alındı.

Valilik tarafından gerçekleştirilen açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince sürdürülen istihbari çalışmalar sonucunda şehir merkezi, Pervari ve Baykan ilçelerinin haricinde 7 ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen kişilere yönelik eş zamanlı operasyon yapıldığı duyuruldu.

Operasyonda "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütüne yardım ve yataklık" yapmak suçlarından 39 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

Öte yandan daha önce yapılan bir operasyonda da 36 kişi gözlatına alınmuştı:

Siirt'in Pervari ilçesinde terör örgütü PKK'ya karşı düzenlenen operasyonda 36 kişi gözaltına alındı.

Valilik tarafından gerçekleştirilen açıklamada, Yazlıca (Herekol) Dağı mevkisinde yapılan "Şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker Operasyonu-01" dahilinde sağ olarak yakalanan örgüt mensuplarının teşhis ve tespitleri neticesinde terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle İl Jandarma Komutanlığınca 53 kişiye yönelik operasyon yapıldığı ifade edildi.