Bingöl'de güvenlik güçlerine saldırı planı yapıldığı tespit edilen bölücü terör örgütü üyeleri tarafından kullanılan silah mevzisi, mağara ve sığınaklar, hava harekatıyla imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) internet sitesinde, "yurt içi olaylar"a dair bilgi verildi.

Verilen bilgiye göre, Siirt'in Pervari ilçesinde devam edilen operasyonda belirlenen sığınakta, bir biksi makineli tüfek ve 105 fişeği, bir RPG-7 roketatar ve buna bağlı mühimmat, düdüklü tencereyle hazırlanmış bir el yapımı patlayıcı ile çok sayıda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, 69 kilogram gıda malzemesi ve çok miktarda hayat malzemesi ele geçirildi.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki adli aramalarda ele geçirilen cep telefonu düzeneği ile bağlantılı 2 el yapımı patlayıcı, bir kilogram C4 patlayıcı madde, birer av tüfeği, tabanca, kalaşnikof piyade tüfeği ve şarjörü, 15 tabanca fişeği, ikişer roketatar başlığı ile tabanca şarjörü imha edildi.

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde de güvenlik güçleri tarafından yapılan temas aramasında, bir kalaşnikof piyade tüfeği, buna ait 30 fişek ve bir şarjör ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde ise bir terörist silahsız ve teçhizatsız bir şekilde güvenlik ekiplerine teslim oldu.

Bingöl'ün Yayladere ilçesinde yapılan hava destekli operasyonda da güvenlik güçlerine saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme araçlarıyla tespit edilen teröristlere ait silah mevzisi, mağara ve sığınaklar, hava harekatıyla imha edildi.