Genelkurmay Başkanlığından dünkü yurt içi olaylara ilişkin bilgilendirme yapıldı. Buna göre, Şırnak'ın Uludere ilçesinde hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 2 terörist topçu atışlarıyla etkisiz hale getirildi.

ÇOK SAYIDA PATLAYICI ve YANICI MADDE ELE GEÇİRİLDİ

Hakkari' nin Şemdinli ilçesinde gerçekleştirilen arazi aramalarında bir el yapımı patlayıcı, Van'ın Çaldıran ilçesinde de bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi. Ağrı' nın Doğubayazıt ilçesinde arazi aramasında 42 kilogram kalsiyum karbonat karışımı yanıcı ve patlayıcı madde ele geçirildi.

Öte yandna geçtiğimiz günlerde Hakkari' nin Şemdinli bölgesinde terör örgütüne yönelik operasyonda çok miktarda mühimmat ele geçirildiği duyuruldu. Valilikten yapılan bilgilendirmede, İl Jandarma Komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince terör örgütü PKK' nın uzantısı KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve önlenmesine yönelik çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Bu çerçevede 30 Temmuz'da Şemdinli ilçesi Altınsu köyü İncesu mezrasında Valilikçe ilan edilen sokağa çıkma yasağı neticesinde yürütülen operasyonlarda 3 farklı noktada arama ve tarama faaliyeti gerçekleştirildiği aktarıldı.