Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, sabah saatlerinde terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik teşkilatlanması ve yerel destekçilerine karşı bir operasyon yapıldığı aktarıldı.

Operasyonda il merkezinde 15, Çaldıran ilçesinde 5, Erciş ilçesinde 2 ve Başkale ilçesinde bir kişi olmak üzere toplam 23 kişi gözaltına alınırken, haklarında gözaltı kararı bulunan 8 kişinin yakalanması için de çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

SON 1 HAFTADA 43'Ü ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör örgütü PKK'ya ilişkin devam ettirilen operasyonlar sonucunda son bir haftada ikisi sözde "lider" kadrosunda yer alan toplam 46 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığının yaptığı haftalık açıklamaya göre, "Teröristle Mücadele Harekatı" kapsamında 27 Temmuz-3 Ağustos tarihlerinde bölücü terör örgütü PKK'nın devamlı olarak barındığı bölge ve yurt içine geçiş sağladıkları için önemli olan Hakkari, Şırnak, Van, Bingöl ve Muş'un içerisinde yer aldığı illeri teröristlerden arındırmak için yapılan operasyonlara taarruz anlayışıyla ara vermeden devam ediliyor.

TSK tarafından yapılan operasyonlarda teröristlerin kullandığı 41 sığınak, barınak, mağara ve depo kullanılamaz duruma getirildi, Şırnak'ın Beytüşşebap ve Germe Tepe bölgesinde İnsansız Hava Aracı (İHA) ile bulunan ve bombalı araç eylemlerinde kullanılacağı haberi alınan araç, Atak helikopteri ile vurularak imha edildi.