PKK'ya Büyük Darbe! Onlarca Terörist Öldürüldü

Ağrı'nın Doğu Beyazıt ilçesi Tendürek Dağı'ında yapılan operasyonlarda son iki ayda 11 terörist etkisiz hale getirildi. Ölenlerin arasında sözde 'bölge sorumlusu'da var.

PKK'ya Büyük Darbe! Onlarca Terörist Öldürüldü

Jandarma Özel Harekat timlerinin yürütüğü operasyonlarda son 2 ayda 2'si sağ 9'u ölü toplam 11 terörist etkisiz hale getirildi. Havadan ve karadan yürütülen oprerasyonlarda teröristlere göz açtırmayan jandarma örgüte ağır bir darbe indirdi.

Askerlerimiz son 2 ayda tam 72 operasyon gerçekleştirdi. Bu operasyonlarda bulunan sığınaklarda çok sayıda mühimmatta ele geçirildi.

21 el yapımı patlayıcı (EYP), 720 kilogram amonyum nitrat, 20 gram C4 plastik patlayıcı, 2 kalaşnikof piyade tüfeği, bu silaha ait 120 mermi ve 4 şarjör ele geçirilenler arasında.

Ağrı Valiliğinin yaptığı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığının gerçekleştirdiği operasyonlarda bölücü terör örgütü ile halkın can ve mal güvenliği, mecut ortamın huzur ve güven içinde olması adına bölge halkının desteğiyle mücadelenin aralıksız devam ettiğini belirtti.

Tendürek Dağı kırsalında devam eden operasyonlara tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarından 9 kişinin etkisiz hale getirildiği ve bunların içinden öldürülenlerden birinin sözde bölge sorumlusu Van nüfusuna kayıtlı Argeş kod adlı Ersin Seven (26) olduğu ifade edildi.

BİR ÇOK TERÖR OLAYINA KATILDI

öldürülen terörist Ersin Seven'in birçok terör olayına karştığı tespit edilmişti. Daha önce sivil vatandaşlara ve askerlerimize karşı saldırılar düzenlediği kayıtlara geçmişti. 2016 yılında Van ili Erciş ilçesi merkezinde PKK/KCK terör örgütü sorumluluğunu yapmış. Valiliğin açıklamasında giriştiği eylemlere yer verilmiş ve çoğunda başarılı olmadan önlenmiştir.

Yorum Yaz