PKK'ya Ait Mühimmat ve Yaşam Malzemeleri İmha Edildi

MSB, Hakkari Çukurca'da terör örgütü PKK'ya ait mağara içerisinde ele geçirilen mühimmat ve yaşam malzemelerinin imha edildiğini duyurdu.

PKK'ya Ait Mühimmat ve Yaşam Malzemeleri İmha Edildi

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari Çukurca'da terör örgütü PKK'ya ait mağara içerisinde ele geçirilen mühimmat ve yaşam malzemelerinin imha edildiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden PKK'ya yönelik mühimmat ve yaşam malzemeleri bulunduğu açıklandı.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT VE YAŞAMSAL MALZEME YAKALANDI

Milli Savunma Bakanlığından gelen paylaşımdda, "Kahraman komandolarımız tarafından icra edilen operasyonlarla terör örgütünün inlerine girmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Hakkari Çukurca’da devam eden arama-tarama faaliyetlerinde terör örgütü PKK’ya ait, mağara içerisinde; 9 adet 81 milimetrelik havan mühimmatı, 10 adet RPG-7 antitank mühimmatı, 200 adet doçka mühimmatı, 1 adet el yapımı patlayıcı (EYP), 3 adet roket sevk fişeği, 5 adet MP-8 havan tapası, 1 torba barut ve yaşam malzemeleri ele geçirildi. Mühimmat ve malzemeler ile tespit edilen bir adet EYP, Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timi (METİ) tarafından imha edildi" sözlerine yer verildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR