PKK'nın Yeni Taktiği Ülkücü Kamuflajı

İstihbarat birimlerinin terör örgütü PKK mensuplarının şehirlerde kamufle olabilmek için takım elbise giydikleri ve lüks otomobillerle dolaştıklarını tespit ettiği öne sürüldü.

PKK'nın Yeni Taktiği Ülkücü Kamuflajı

Şanlıurfa'da çatışmada öldürülen ve Dağlıca ile Aktütün karakolu saldırılarına katıldığı belirlenen PKK'lı Cüneyt Aydar'ın, takım elbise giyip lüks otomobille seyahat etmesi, bıyıkları ile kendisine 'ülkücü' imajı vermesi PKK'nın yeni taktiğini ortaya çıkardı

Öldürülen ve birçok eylemin zanlısı olarak olarak arandığı öğrenilen Cüneyt Aydar'ın, bölgede yapılan ve yapılacak eylemleri organize ettiği, yeni eylem için araştırma yaptığı iddia edildi. Aydar'ın içinde bulunduğ otomobilde yapılan detaylı aramada ise 9 bin lira ile çok sayıda taşınabilir bellek bulundu.

BİRÇOK EYLEME KATILMIŞ

PKK'lıların silahlı ve bombalı eylem yapmak için kente geleceği yönünde bilgi alan Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent girişinde önceki gün uygulama noktası oluşturdu. Diyarbakır yönünden gelen İsmail Kaya'nın kullandığı otomobil 'dur' ihtarına uymazken, araçtan ateş açıldı. Çıkan çatışmada araçtaki PKK'lılardan arka koltukta oturan takım elbiseli Cüneyt Aydar (29) öldürüldü, sürücü İsmail Kaya ise yaralı olarak yakalandı. 'Herekol' kod adlı Cüneyt Aydar'ın 2007'de Dağlıca ve 2008'de Aktütün Karakolu'na düzenlenen saldırılarda yer aldığı, ayrıca Yüksekova'da 2008-2010 yılları arasında 3 güvenlik görevlisini şehit ettiği belirtildi.

ÇOK SAYIDA BELLEK BULUNDU

Aydar'ın bölgede yapılan ve yapılacak eylemleri organize ettiği, yeni eylem için araştırmalarda bulunduğu öne sürüldü. Otomobilde yapılan aramada ise tüfek, tabanca ve el bombalarının yanı sıra çok sayıda taşınabilir belleğin bulunduğu öğrenildi. Bu belleklerin incelenmesi sonucu PKK'nın sözde üst düzey sorumlularından olduğu öne sürülen Cüneyt Aydar'ın Şanlıurfa'ya gelme nedeni ile yeni eylem planları hakkında bilgiler elde edileceği belirtildi.

TAKIM ELBİSE İLE İŞADAMI GÖRÜNÜMÜ, BIYIKLA ÜLKÜCÜ İMAJI

Cüneyt Aydar'ın, kendisine işadamı süsü vererek lüks otomobilde takım elbise ile seyahat etmesi, bıyıkları ile kendisine ülkücü imajı vermesi, PKK'nın yeni taktiğini ortaya çıkardı. İstihbarat birimlerinin PKK'lıların artık şehirlerde kamufle olabilmek için takım elbise giydikleri ve lüks otomobillerle dolaştıklarını tespit ettiği öne sürüldü. PKK'nın bu taktiği ile ilgili de tüm güvenlik güçlerinin uyarıldığı bildirildi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri