Tunceli’ de bulunan Jandarma Özel Harekat ekiplerinin bölücü terör örgütü PKK’ ya dönük gerçekleştirdiği harekatta 20 gün evvel öldürülen sözde Malazgirt sorumlusu olan İran asıllı  ’Ağır’ kod adındaki teröristin yerine geçen ’Renas Iğdır’ kod adlı terörist de öldürüldü.

YERİNE GELEN TERÖRİST DE ÖLDÜRÜLDÜ

Tunceli’ de, İl Jandarma Komutanlığı’ na bağlı olanJandarma Özel Harekat ekipleri, Mazgirt- Dallıbel köyü kırsalında düzenlediği operasyonda, bir terörist ile sıcak temas sağladı. Yaşanan sıcak temasta çıkan çatışmada, terörist öldürülerek etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçleri, öldürülen teröristin, 20 Temmuz’ da ölü olarak ele geçirilen 5 senedir Tunceli lokasyonunda eylekmlerine devam eden ve örgütün sözde Mazgirt sorumlusu olan ’Ağır’ kod adlı İran uyruklu Davut isimli teröristin yerine geçtiğini tespit etti.

ÇOK SAYIDA TEÇHİZAT ELE GEÇTİ

Öldürülerek etkisiz hale getirilen teröristin üzerinden 1 adet kalaşnikof, el ve masa telsizi, çok sayıda pil ile dürbün ele geçirildiği bildirildi. Tunceli Valiliği, İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Mazgirt- Dallıbel köyü kırsalında sabaha kadar devam eden operasyonlarda, meydana gelen çatışmada 1 teröristin kalaşnikof piyade tüfeği ve malzemeleri ile beraber yakalandığını da ifade etmişti.