HDP İstanbul Milletvekili ve Meclis Başkanvekili Pervin Buldan, hakkında çıkarılan yakalama kararı sebebiyle Diyarbakır'da gözaltına alındı.

Elde edilen bilgiye göre, Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında devam edilen soruşturma kapsamında yakalama kararı bulunan HDP İstanbul Milletvekili ve Meclis Başkanvekili Pervin Buldan, Diyarbakır'da bulunduğu otelde gözaltına alındı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü personeli tarafından gözaltına alınan Buldan, buradan da adliyeye sevk edildi.

Buldan'ın gözaltına alındığını HDP'li milletvekilleri sosyal medya hesaplarından paylaştı.

PKK DESTEKÇİSİ VEKİLLER TEK TEK GÖZALTINA ALINIYOR


Selahattin Demirtaş'ın tutuklanmasıyla başlayan süreçte Figen Yüksekdağ, Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan,Ziya Buldan, İdris Baluken gibi terör örgütü PKK'ya destek veren ve övücü açıklamalarda bulunan HDP'li vekiller gözaltına alınmış ve ardından tutuklanmıştı. Birçok olayda halkı galeyana getirerek güvenlik güçleri ile karşı karşıya getiren, ülkeyi huzur ve güven ortamından uzaklaştıran bu isimler yaptıklarının cezasını çekiyorlar. Meclis kararıyla dokunulmazlıkları kaldırılan bu sözde vekiller artık halkın meclisinde bulunamayacak ve meydanlarda milyonlarca insana zarar veren terör örgütlerini övücü mitingler yapamayacakalar.