İstihbarat kaynaklarından edinilen bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ait Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü birimleri, Vakkas D. adlı PKK/KCK üyesi örgüt militanının, uzakdoğu ülkelerinden Japonya'da örgüt adına toplayıp bu paraları PKK'ya aktardığını belirled,. Örgütün 'para kasası' olarak gösterilen Vakkas D.'nin 11 Ağustos'ta Türkiye'ye gireceği bilgisine ulaşan polis, zanlıyı uçaktan iner inmez Atatürk Havalimanı'da yakalayarak gözaltına aldı.

Polisin gerçekleştirdiği operasyonda Vakkas D.'nin üzerinden çıkan 4 bilezik ile birlikte çok sayıda ziynet eşyaları, 24 milyon 313 bin Japon Yeni, 4 bin 595 Amerikan Doları para ve örgütsel dokümana el konuldu.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülen zanlı, emniyetteki sorgusunun ardından bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan TSK PKK'ya darbe üstüne darbe vuruyor.

TSK ZAP'I VURDU

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Irak kuzeyindeki Zap bölgesinde, sınır hattındaki üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü militanlarına karşı gerçekleştirilen hava harekatında, 3 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede hareketlilik devam ediyor.

SALDIRI HAZIRLIĞINDAYDILAR

TSK, 15 Ağustos 2017 tarihinde Irak’ın kuzeyi/Zap alanında, Hale Dağı kuzeydoğusunda, sınır bölgesindeki üs alanlarına silahlı saldırı için operasyon drumunda oldukları keşif ve gözetleme araçları ile belirlenen 3 bölücü terör örgütü militanının silahlı İHA atışı sonucu etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 

TSK bildirisinde, gerçekleştirilen kararlı operasyonlar sonucunda gece-gündüz, yaz-kış demeden bölücü terör örgütü militanlarına son zamanlarda ciddi kayıplar verdirildiğinin altı çizilerek, operasyonlara en son terörist etkisiz hale getirilene dek aynı azim ve kararlılıkla devam edileceğini vurguladı.

Öte yandan operasyonlar Şırnak ve Diyarbakır'da da devam ediyor. Geniş çaplı yürütülen operasyonlarda çok sayıda mühimmat, yaşam malzemesi gizli belge ele geçirildi. 

TSK uzun zamandır Doğu'da operasyonlarına ara vermeden devam ediyor. Yapılan bu operasyonlarda PKK'ya ağır darbeler vuruldu. Çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.