Hakkari'ye bağlı Şemdinli ilçesinde eli kanlı terör örgütü PKK mensubu teröristler tarafından yola yerleştirilen patlayıcı tuzak, güvenlik güçleri ekipleri tarafından kontrollü bir şekilde imha edildi.

Güvenlik ekiplerinden gelen bilgiler doğrultusunda, Altınsu köyü ve çevresinde devriye gezen jandarma ekipleri, ülkenin bütünlüğünü, birlik ve beraberliğini tehlike altına atan terör örgütü PKK'ya ait teröristler tarafından yola gizlice yerleştirilen patlayıcının izini sürerek buldu ve bölgede geniş güvelik çemberi oluşturarak, yolu trafiğe geçici süreliğine kapattı. Bomba imhaya verilen haber üzerine olay yerine gelen ekipler, yola tuzaklanan patlayıcıyı kontrollü olarak imha ettiler. Olayda, ekipte bulunan ve patlama dolayısıyla ufak şekilde yaralanan bir polis memuru vakit kaybetmeden Şemdinli Devlet Hastanesine götürüldü.

Diğer yandan, Siirt'in Baykan İlçe Kaymakamı Mehmet Kocabey'ye suikast kalkışması ve Baykan İlçesi'ne bağlı Çukurca Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Üst Çavuş Yakup Akdağ'ın şehit yapılaması olayının planlayıcısı ve faili oldukları belirtilen 3 terörist, hava saldırısında öldürüldü.

Dünde, Tunceli Valiliği tarafından yazılı açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığımızca Mazgirt-Dallıbel köyü çevresinde sabaha kadar yapılan operasyonda, çıkan çatışmada 1 terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Terörle mücadelemiz azım ve kararlılıkla devam etmektedir" denildi.