Van ilinde jandarma ekipleri tarafından, geçtiğimiz son iki ayda yapılan harekatlat ike bölücü zihniyete sahip olan  terör örgütü PKK' nın en önemli finans kaynağı olan kaçakçılığa büyük darbe vurularak ekonomisi sekteye uğratıldı. İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan beyanda, il genelinde kırsal lokasyonlarda terör örgütü PKK' nın finans kaynağı olan uyuşturucu ve benzeri madde kaçakçılığına izin vermemek amacı ile son iki ay içerisinde 146 harekat düzenlendiği ifade edildi.

HEM UYUŞTURUCU HEM YANICI MALZEME ELE GEÇİRİLDİ!

Yapılan harekatta 300 kilogram eroin, 54 kilogram esrar, gümrük kaçağı 750 bin paket sigara, 11 ton çay, 10 ton tütün, 2 ton akaryakıt ve 3 bin elektronik malzemenin kolluk kuvvetleri ttarafından ele geçirildiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

146 HAREKAT YAPILDI 211 GÖZALTINA ALINDI! DEVLETİN 4 MİLYONLUK VERGİ KAYBI ÖNLENDİ

"Yapılan 146 harekatta 211 şahıs gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilenlerden 57 şahıs tutuklandı. Kolluk kuvvetleri tarafından ele geçirilen kaçak malzemelerin piyasadaki ederi 29 milyon Türk Lirası' dır. Kolluk kuvvetlerince yakalanan malzemeler ile devletin 4 milyon 575 bin lira vergi kaybı önlenmiş oıldu" şeklinde bir açıklama yapıldı.