Valiliğin yaptığı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, terör örgütü PKK/KCK terör örgütlerine üye teröristler ile alakalı olan ve irtibatı bulunan, ortaklaşa terör faaliyetlerinde bulundukları düşünülen zanlılara karşı inceleme kararı alındığı açıklandı. Zanlıların aranmasına yönelik faaliyetler devam ediyor.

İÇLERİNDE MAHALLE MUHTARLARI DA VAR!

Derecik, Evciler, Işıkkaya ve Yukarıocak beldelerinde açığa çıkarılan adreslerde gerçekleştirilen arama tarama faaliyetlerinde 500 kilogram elde yapılmış patlayıcı bomba, 2 tabanca, av tüfeği, 6 şarjör, 146 tabanca fişeği, 7 cep telefonu ve hafıza kartı elde edildiği haberi askeri kaynaklar tarafından sunulan beyanatta, içlerinde mahalle muhtarlarının da yer aldığı A.E, İ.E, S.E, D.İ, R.K, M.K, A.A. ve B.K.'nın gözaltında tutulduğuna yönelik elde edilen veriler paylaşıldı.

Askeri kaynakların yapmış oldukları açıklamaya göre, elde edilen patlayıcı nesnelerin denetimli olarak yok edilmesi üzerine gelen ekiplerin çabasıyla mal ve can zararına sebebiyet vermeden yok edildiği bilgisi paylaşılıyor.

Mardin'e bağlı Mazıdağı semtinde terör örgütü PKK'ya karşı gerçekleştirilen harekatta 500 kg elde üretilmiş patlayıcı bulunduğu haberi paylaşılmakta.