PKK'nın 23 Yıldır Aranan Sözde Amanoslar Sorumlusu Öldürüldü

Terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda yer alan ve arananlar listesinde mavi kategoride yer alan sözde Amanoslar sorumlusu Hüseyin Acar öldürüldü.

PKK'nın 23 Yıldır Aranan Sözde Amanoslar Sorumlusu Öldürüldü

18 Ekim'de Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu kapsamında Hatay-Dörtyol kırsalında Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat birliklerinin gerçekleştirdiği operasyonda 4 terörist etkisiz hale getirilmişti.

23 YILDIR ARANIYORDU

Etkisiz hale getirilen 4 teröristten birinin, 2016/2017 yıllarında sözde Amanoslar sorumlusu ve saha yürütme üyesi olan, 23 yıldır örgütün dağ kadrosunda olduğu aktarılan, terörden arananlarda 3 milyon lira ödül konulan ve mavi kategoride yer alan, Dilşer kod adlı Hüseyin Acar olduğu belirlendi.

BİRÇOK EYLEMİN PLANLAYICISIYDI

Etkisiz hale getirilen teröristin Hatay/ Erzin/ Yoncadüzü bölgesinde, 1 jandarma ve 3 vatandaşın şehit edilmesi, 2 güvenlik korucusunun yaralanması, 1999'da Hatay'da sivil halka ait mülk ve tesislerin kundaklanması olayı, 2017'de Hatay/ Dörtyol ilçesi Çatköy köyü kırsalında Jandarma Uzman Çavuşun şehit edilmesi gibi eylemlere katıldığı, birçok eylemin planlayıcısı ve faili olduğu tespit edildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR