19 Eylül 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 31.11°
  • Izmir 29°
İmsak 05:15
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:15
Yatsı 20:36
BIST100.294
Dolar5,7046
Euro6,3106
Altın274,95

PKK'lılar İHA'lardan Kaçabilmek İçin Bu Kılığa Girmiş

Terör örgütü PKK ile amansız bir mücadele ile operasyonlarına devam eden Mehmetçik, eli kalı örgüt üyelerinin korkulu rüyası olduğunu bir defa daha kanıtladı. Teröristlerin dağlarda İHA'lardan kaçabilmek için şekilden şekle girdiği görüldü.

PKK'lılar İHA'lardan Kaçabilmek İçin Bu Kılığa Girmiş

PKK'lılar İHA'lardan Kaçabilmek İçin Bu Kılığa Girmiş

Türkiye son dönemlerde terör örgütü PKK'yı bitirme doğrultusunda kararlı ve başarılı operasyonlar yapıyor.

Bu operasyonlara devam edilirken güvenlik güçlerimizin teknoloji ve bilimden azami seviyede yararlandığı biliniyor. Şüphesiz terörle mücadelede büyük başarıların arkasında, Türkiye'nin kendi imkan ve kabiliyetleri ile ürettiği İHA'ların yeri yadsınamaz. İHA'ların belirlediği terör üyelerini güvenlik ekiplerimizin diğer unsurları etkisiz hale getiriyor.

Öte taraftan teröristler korkulu rüyaları olan İHA'lara görüntü vermemek için yeni yöntemlere başvurdukları fark edildi.

UZAYLI KOSTÜMÜNE BENZİYOR

Turuncu kategoride aranırken Ağrı Tendürek'te etkisiz hale getirilen 'Agir' takma isimli terörist Uğur Arslan'ın PKK'lılara uzaylı kostümü giydirerek pusu atma ve İHA'lara yakalanmama eğitimi verdiği görüntüler meydana çıktı.

Arslan'ın, dağdaki teröristlere termal kamera ve İHA'lardan korunma ile pusu atma ve askeri birliklere sızma eğitimi verirken teröristlere uzay kostümüne benzer parlak renkli giysiler giydirdiği görüntüler meydana çıktı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri