PKK'lı Kadın Terörist Örgütün Karanlık Yüzünü Anlattı

Güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı 'Sait' kod adlı kadın terörist, grubun elebaşının kadın teröristlere tecavüz ettiğini, sıcak çatışmalarda ön saflara kadınların ve çocukların sürüldüğünü anlattı.

PKK'lı Kadın Terörist Örgütün Karanlık Yüzünü Anlattı

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre; teslim olan 'Sait' kod adlı terörist ifadesinde örgütte yaşadığı ve şahit olduğu olayları anlattı. Terörist, grubun elebaşının kadın teröristlere sarkıntılık ettiğine, cinsel tacizde bulunduğuna şahit olduğunu aktardı.

Bu tür muamelelerin terör örgütündeki kadınların kaçınılmaz sonu olduğunu belirten kadın terörist, örgüte yeni katılan genç kadınların da kısa sürede bu tarz durumlara maruz kaldığını, çoğunun çaresizce boyun eğdiğini kaydetti.

Örgütte yaşanan yoz ilişkilerden kurtulmak isteyen kadın teröristlerin genelde tek başlarına kaçamadıklarını, yakalandıklarında da ajanlıkla suçlanarak infaz edildiklerini anlatan 'Sait' kod adlı terörist, kadınların tehditlere maruz kaldıklarını, ailelerinin yanlarına gitmeye korktuklarını, ya intihar etmek zorunda kaldıklarını ya da infaz durumu ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Kadın terörist ayrıca, uyuşturucuya alıştırılan kadın ve çocukların çatışmalarda da ön saflara sürüldüğünü ifade etti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR