Alınan bilgiye göre, Hakkari’nin Şemdinli ilçesine ait Kuzey Irak sınırındaki Derecik beldesinde 112 kişi için yaptırılan şehitliğe teröristler saldırdı.

Bakan Soylu tarafından Kurban Bayramı’nın birinci günü açılışı yapılan şehitliğe teröristler tarafından bugün havanlı saldırı yapıldı.

Saldırıda can kaybı yaşanmazken, şehitlikte hasar oluştu. Şehitlikte dumanlar yükselirken, havanın geldiği istikamet ise Mehmetçik tarafından ateş altına alındı.

Bölgede geniş çaplı operasyon devam ediyor.

Öte yandan bu sabaha karşı hainler Diyarbakır'da jandarma karakoluna bombalı araçla saldırmak istedi.

Karakol çevresinde alınan güvenlik tedbirlerinin olası bir faciayı engellediği saldırıda, bir asker hafif yaralandı. hain saldırıyı gerçekleştiren PKK'lı terörist parçalanarak öldü.

Olay, 05.30 sularında, Lice ilçesinde yer alan Duru Jandarma Karakolunda meydana geldi. Alınan ilk bilgilere göre, kadın olduğu tespit edilen terörist, içerisinde yüklü miktarda patlayıcı olan minibüsü karakolda patlatmak istedi.Karakolun çevresinde alınan güvenlik tedbirlerine takılan terörist, aracı yaklaşık 150 metre mesafedeki bariyerin önünde patlattı.


ASKER TEDAVİ ALTINA ALINDI

Patlamada, bir asker kulağının arkasına cam kırıklarının isabet etmesi sonucu yaralandı. Yaralı asker kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. Saldırıyı düzenleyen teröristin bedeni ise parçalara ayrıldı. Patlamanın tesiriyle derin bir çukur oluşan yol, kısa süreliğine trafiğe kapatıldı. Yol, olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmadan sonra yeniden açıldı.

Bölgede incelemeler devame ediyor.