CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Ankara'dan İstanbul'a kadar yürüme kararı aldı.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ DOĞRU BİR ADIM

Ramazan Bayramı'nda da yürüyüşüne devam eden Kemal Kılıçdaroğlu'na değişik cephelerden destek gelmeye başladı. Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Mustafa Karasu, Adalet Yürüyüşü'nün doğru bir adım olduğunu vurguladı.

"CHP DOĞRU POLİTİKALAR YÜRÜTÜP..."

Kanlı terör örgütünü 'demokrasi güçleri' olarak belirten teröristbaşı, “Eğer bundan sonra demokrasi güçleri ve CHP doğru politikalar yürütüp buna göre adımlar atacaksa bu gerçekler bilinmelidir. Bu gerçekleri CHP bundan sonra başarıya ulaşması için ve demokrasi mücadelesinde aktif yerini alması için yineleme gereği hissettik. Fakat şu sırada gerçekleştirilen Adalet Yürüyüşü doğru bir adımdır. Türkiye’nin demokratikleşmesi yönünden kritik gelişmelere yol açabilir.” ifadelerini kullandı.

HDP YÜRÜYÜŞE KATILACAK

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP de, Adalet Yürüyüşü'ne katılacağını açıklamıştı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BAYRAM MESAJI

Bolu'da gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya bu durumu bitirmelerini rica etti.

Kılıçdaroğlu yürüyüşüne bayramda da devam edecek.