Genelkurmay Başkanlığı tarafından internet sitesinden gerçekleştirilen açıklamaya göre, bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki sığınma bölgelerinden kaçan 5 terörist Silopi'de güvenlik ekiplerine teslim olurken, Van'ın Erciş ilçesi bölgesinde güvenlik ekiplerince gerçekleştirilen arazi taramasında el yapımı bomba imalatında kullanılan altı tüp ve muhtelif gıda malzemesi bulundu.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi arazisindeki incelemelerde ise kalaşnikof piyade tüfeği ile dört şarjörü ve 29 fişeği ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesi bölgesindeki operasyonda teröristler tarafından kullanılan dört sığınma yeri ve bir mağarada biksi makineli tüfek, 5 kalaşnikof piyade tüfeği, iki tabanca, 100 kilogram amonyum nitrat, altı el bombası, bin 481 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 19 tüp, bin 210 kilogram toz esrar, 352 kilogram kubar esrar ve 803 bin 245 kök kenevir bulundu

ÇÖZÜLMELER BAŞLADI

Öte yandan PKK'nın son günlerde oldukça çatırdağı gözlerden kaçmıyor. Ardarda teslim olan PKK'lılar bunun en büyük örneği. İçlerinde büyük anlaşmazlıklar yaşayan bu militanlar TSK'nında operasyonlarını artırması sebebiyle teslim olma yoluna gidiyorlar.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonlarıda tüm hızıyla devam ediyor. Devam eden bu operasyonlarda çok sayıda mühimmat ele geçirildi.