Örgütten kaçmış olan 6 terörist, silahları yere bırakarak güvenlik güçlerine teslim oldu

SINIR KAPISINDA TESLİM OLDULAR

Son olarak Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan Habur Sınır Kapısı'nda terör örgütünden kaçmış olan 6 terörist, teslim oldu.

Adli işlemleri süren teröristlerin, PKK'dan kaçmak için uzun zamandır beklediği belirtildi.

Öte yandan Van'ın Başkale ilçesi çevresinde eylem hazırlığında olduğu tespit edilen 4 alçak terörist, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla düzenlenen hava harekatıyla gebertildi.

Van’da gerçekleşen hava harekatı ile eylem hazırlığında olduğu tespit edilen 4 kalleş terörist öldürüldü.

Öte yandan TSK'dan yapılan bilgilendirmede, "Bahsi geçen harekat ile alakalı olarak bölgedeki kaynaklardan elde edilen bilgilere istinaden, harekat sonucunda 13 teröristin etkisiz (ölü) hale getirildiği, 8 teröristin de ağır biçimde yaralandığı bilgisine ulaşılmıştır. Toplam 21 bölücü terör örgütü militanı etkisiz hale getirilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Harekatta, bölücü terör örgütü militanlarının silah ve mühimmat deposu ile silah mevzisi olarak kullandığı belirlenen 4 hedefin imha edildiği daha önce açıklanmıştı.

HAKKARİ'DE DE OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Genelkurmay Başkanlığından gerçekleştirilen bilgilendirmeye göre, dün akşam vakitlerinde Hakkari çevresinde devam eden hava destekli operasyonlar kapsamında, bölücü terör örgütü mensuplarının askeri birliklere silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edildi.

5 TERÖRİST HEDEFİ İMHA EDİLDİ

Bu haberi alan, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla belirlenen bölgeye hava harekatı düzenlendi. Harekatta, teröristlerin silah, teçhizat ve gıda depolama maksadıyla kullandığı 4 mağara, bir mevzi olmak üzere 5 hedef imha edildi.

Harekatın ardından bölgede başlatılan faaliyetler sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak’ın kuzeyi/Zap alanında, Hale dağı kuzeydoğusunda, sınır bölgesindeki üs bölgelerine silahlı saldırı için operasyona hazırlanan 3 teröristin silahlı insansız hava aracı (İHA) atışı ile etkisiz duruma getirildiğini bildirdi.