Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti.

Valilikten yapılan açıklamada, Altınsu köyü Elde Mahallesi'nde kalekol inşaatında çalışan işçileri götüren sivil araca karşı PKK'lı teröristler tarafından saldırı gerçekleştirildiği aktarılarak, "El yapımı patlayıcı (EYP) saldırısı neticesinde 2 vatandaşımız yaşamını yitirmiştir. Konuyla alakalı adli tahkikat sürmektedir." ifadelerine yer verildi.

ŞIRNAK'TA SALDIRMIŞLARDI

Şırnak'ta karayolu inşaatında çalışan işçilerin kaldığı şantiyeye PKK'lı teröristler tarafından yapılan silahlı saldırıda bir işçi öldü, bir işçi yaralandı.

Yapımı devam eden Şırnak-Van karayolunun 20. kilometresinde çalışan işçilerin kaldığı şantiyeye terör örgütü PKK militanları tarafından saldırı gerçekleştirildi.

Saldırıda bir işçi yaşamını yitirdi, bir işçi yaralandı.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Şırnak ve Mardin'de bölücü terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlarda bir terörist yakalandı, 11 terörist ise ölü ele geçirildi.

Güvenlik birimlerinden elde edilen bilgiye göre, Şırnak'ta bölücü terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlarda Beytüşşebap ilçesi İncebel Dağları Uludere-Akduman ve Sapaca mevkilerinde bir terörist, İdil arazisinde gece yapılan hava harekatında 5 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Mardin'in Dargeçit ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda ise İl Jandarma Komutanlığına ait birimler tarafından eylem için keşif çalışması yaptığı şeklinde alınan istihbarat üzerine bir terörist sağ olarak yakalandı.