İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bildiride, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının verdiği talimatla eli kanlı terör örgütü PKK ve KCK yapılanmasının ortaya çıkarılmasına ilişkin harekete geçen emniyet güçleri 5 ilde çalışma başlattı.

PKK’ya yardım etmek için dağda terörist yetiştirmek amacı ile eleman arama çalışmaları yaptığı ve PKK’ya para topladığı tespit edilen 21 kişinin yakalanmasına karar verildi. Belirlenen farklı adreslerde emniyet güçleri tarafından düzenlenen operasyonda 17 kişi ele geçirildi.

Arama yapılan adreslerde birçok dijital malzeme, örgütsel kitap ve doküman, örgüt taraftarı bez parçaları ile av tüfeği ve tabanca mermileri de bulundu.

Operasyon düzenlenen adreslerde yakalanamayan 4 kişi için arama çalışmaları devam ediyor.

TSK 5 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Diğer yandan, Ağrı ilinin Tendürek Dağı kırsalında dün düzenlenen hava destekli operasyonda 5 PKK mensubu öldürüldü.
Ağrı valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Ağrı Jandarma Komutanlığı tarafından, Tendürek Dağı’nın güney bölgesinde yer alan Keçitepe kırsalında dağlık bölgede erzak ve mühimmat arayışında olan 5 terörist tespit edildi.

Teröristlere ilişkin düzenlenen hava destekli operasyonda 5 terörist güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi. Arazide teröristlere ilişkin çalışmalar sürdürülüyor.