Çıkan çatışmadan sonra PKK'lı teröristler uzaklaşırken, bölgede geniş çaplı operasyona başlandı.

Şehir merkezine 15 kilometre mesafede yer alan Karşılar köyü Jandarma Karakolu'na bugün öğle vaktinde bir grup PKK'lı terörist tarafından uzun namlulu silahlarlar saldırı gerçekleştirdi. Karakolda olan askerler karşılık vermesi üzerine yaklaşık 10 dakika devam eden bir çatışma yaşandı.

İHA'LARLA TAKİBE ALINDILAR

Çatışmadan sonra PKK'lı teröristler alandan kaçtı. Bölgeye sevk gönderilen İHA'larla takip edilen PKK'lıların kaçış rotaları havan ve fırtına obüsleriyle ateş çemberine alınırken, bölgede hava destekli geniş çaplı operasyona başlandı.

TRAFİĞE KAPATILDI

PKK'lı teröristlerin karakol saldırısında herhangi bir yaralanma ya da can kaybının olmadığı açıklanırken, çatışma esnasına yakında bulunan Tunceli-Ovacık karayolu, sivillerin zarar görmemesi adına iki saat trafiğe kapatıldı

OPERASYONLAR 2 AYDIR SÜRÜYOR


2 aydır devam eden operasyon dahilinde 4-9 Haziran tarihleri içerisinde 10 mağaranın yeri ortaya çıkarıldı, bu mağaralarda terör örgütü PKK/KCK mensuplarınca saklanmış M-16 piyade tüfeği, 2 keskin nişancı tüfeği, 26 kalaşnikof piyade tüfeği, 2 mavzer silah, 86 kalaşnikof şarjörü, 4 M-16 şarjörü, 111 bin 6 çeşitli tipte mühimmat, 38 el bombası, 2 anti tank mayını, amonyum-nitrat ile güçlendirilmiş el yapımı bomba, 96 büyük tüp, 50 küçük tüp, 650 litre mazot, çokmiktarda erzak ve yaşam malzemesi bulundu.