Son dönemlerde terör örgütü PKK'nın hain saldırılarında dikkati çeken bir detay ortaya çıktı. Teröristler bomba yüklü araçla ve tuzaklanmış bomba düzeneğiyle güvenlik güçlerini hedef alırken, seçilen hedeflerin yakın çevresinde benzin istasyonu bulunduğu görülüyor.

Diyarbakır Valiliği, bugün PKK'lı teröristlerin bombalı araçla düzenlediği saldırıda iki polisin şehit olduğunu, bir çocuğun ise hayatını kaybettiğini açıkladı. Saldırıda 8'i polis toplam 25 kişinin ise yaralandığı belirtildi.

Saldırının benzin istasyonuna çok yakın bir bölgede düzenlendiği ve istasyonda çalışan bir vatandaşın da patlamanın etkisiyle yaralandığı öğrenildi.

Benzin İstasyonu ilk değil

Saldırının benzin istasyonuna çok yakın bir noktada düzenlenmesi akıllara son zamanlardaki benzinlik istasyonlarına yakın saldırıları getirdi.

Şubat 2016, Lice

Diyarbakır'ın Lice ilçesi Mermer Mahallesi yakınlarında PKK'lı teröristlerin karayolu üzerindeki menfeze tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı, askeri zırhlı midibüsün geçişi sırasında infilak ettirildi.

Hain saldırıda 6 askerin şehit olduğu, 1 askerin de yaralandığı öğrenildi. 1 ton patlayıcıyla saldırının gerçekleştirildiği bölgenin çok yakınında benzin istasyonunun olduğu bildirildi.