Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden 4 kişinin cenazesi detaylı otopsi için Şırnak Adli Tıp Kurumuna ailelerinin tepkisi üzerine belediyeye ait cenaze araçları yerine ambulanslarla gönderildi.

OTOPSİ TAMAMLANDI

İlçe merkezinde akşam devriye görevi yapan zırhlı polis aracı 10. Cadde'de seyir halinde iken teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden İsa Torlak, Ekrem Birlik, Davut Yoksul ile 4 yaşındaki Halime Birlik'in Silopi Devlet Hastanesi'ndeki otopsisi tamamlandı.

ÖLENLERİN YAKINLARI DBP'Lİ BELEDİYE ARACINA TEPKİ GÖSTERDİ

Cenazelerin detaylı otopsi için Şırnak Adli Tıp Kurumuna gönderilmesi için hastane morgu önüne DBP'li Silopi Belediyesine ait cenaze araçları getirildi. Morgdan çıkarılan cenazeler, cenaze araçlarına taşındığı sırada yakınları tepki gösterdi. Bunun üzerine cenazeler Silopi Devlet Hastanesine ait ambulanslarla Şırnak'a gönderildi.

Şırnak Adli Tıp Kurumunda yapılacak otopsinin ardından cenazeler Silopi'ye getirilerek, burada defnedilecek.SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Öte yandan, zırhlı araçtaki 5 polis ile aralarında 6 aylık bebeğin de bulunduğu 23 kişinin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında yapılan incelemede saldırının bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği tespit edildi.YOL YAPIMI NEDENİYLE O GÜZERGAHI KULLANMIŞLAR

Saldırının gerçekleştiği 10. Cadde'nin polis lojmanlarına yakın bir noktada olduğu, yol yapım çalışması nedeniyle polislerin bu güzergahı kullandığı belirtildi.