Bolu'da, PKK'nın dağ kadrosuna katılmak üzere yola çıkan terör örgütü sevicisi polis tarafından yakaldı.Sözde üniversite öğrencisi olan Şinda Ayazgün, 'Silahlı alçak terör örgütüne üye olmak ve terör örgütü propagandası yapmak' suçlarından yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, 14 Ekim 2014 tarihinde Bolu'dan İstanbul'a giden otobüsü durduran polis ekipleri Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Şinda Ayazgün'ü gözaltına aldı. Üzerinde yapılan arama taramada terör örgütüne ait belgeler, flash bellek içinde var olan terör örgütüne ait görüntü ve fotoğraflar ele geçirilen Ayazgün'ün, PKK'nın dağ kadrosuna katılmak nedeniyle örgüt teröristleriyle görüşmek için İstanbul'a gelmek istediği ileri sürüldü.

Şinda Ayazgün, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçlarından yargılandığı davada 11 ay sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı

,Ayazgün, bugün görülen karar duruşmasına katılmadı. Daha önceki duruşmalarda yaptığı savunmada suçlamaları red etmişti ve İstanbul'a yakınlarının yanına geldiğini ileri süren terör örgütü sempatizani Ayazgün'e 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.