Güvenlik güçlerinin Cizre ve Silopi'deki operasyonları tüm hızıyla sürerken, panik halindeki teröristlerin saldırılarını okul ve hastanelere yöneltmesi telsiz konuşmalarına yansıdı.

HASTANEYE ROKETLİ SALDIRI

PKK'nın elebaşılarından Murat Karayılan'ın; evlerin, okulların ve hastanelerin yerle bir edilmesi talimatı verdiği ortaya çıktı. Hastane ve sağlık ocaklarına roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldıran teröristler, sağlık çalışanlarını korkutarak kaçırmaya ve görev yapamaz duruma getirmeye çalışıyor.

TEDAVİLERE ENGEL OLUYORLAR

Bölücü örgüt mensuplarının vatandaşların tedavilerini engellemek suretiyle ölümlerine sebep olmaya ve bunun sorumlusu olarak da devleti göstermeye çalıştıkları da açıkça belli oluyor.

GEREKİRSE KENDİNİZİ PATLATIN


Hastaneye saldırı düzenleyen bir terörist; etrafta ve içeride asker ile polis bulunduğunu, zayiat verebileceklerini, saldırının başarı şansının hemen hemen hiç olmadığını söylüyor. Bunun üzerine telsizin diğer ucundaki başka bir teröristin ise "O zaman gidin kendinizi patlatın... Ne b..k yemeye oraya gittiniz" şeklindeki ifadesi telsiz konuşmalarına yansıyor.

BOŞVERİN ARKADAŞLARINIZI, PATLATIN!

Askerlerin, ihbar üzerine bir okula gitmesini haber veren bir teröriste telsizin diğer ucundaki PKK'lı "Karpuzları (liseye tuzaklanan ev yapımı patlayıcıları) tek tek patlatın" diyor. Soruyu soran terörist, "İçeride iki arkadaşımız var" deyince diğeri
"Boşver onlar da şehit olur" diyor.

HALK YANIMIZDA DEĞİL ANLAŞILDI

Karayılan, teröristlere telsizle şu talimatları veriyor: "Artık anlaşılmıştır ki halk yanımızda yer almıyor, desteği bize değil askere veriyor. Sakın bu kalleşlere acımayın, akıllı hareket edin ve ayrım yapmayın. Evleri, okulları, hastaneleri yerle bir edin. Ambulansları hedef alın vurun."

TALİMAT AÇIKTIR, ARKADAN VURUN

Teröristlerden birinin telsizle hastanede yatan hastalar bulunduğunu ne yapılması gerektiğini sorması üzerine telsizin diğer ucundaki teröristin "Talimat açık. Arkalarından vurun", diğer bir teröristin de "Evet, evet. İnsanları düşünmeyin, hastaneyi tamamen patlatın" yanıtını verdiği görülüyor.