Ağrı Valisi Işın, "Devletimizin, hükümetimizin, bakanlığımızın kararlılığı ile PKK'ya inanılmaz şekilde zayiat verdiriyoruz." dedi.

Ağrı Valisi Musa Işın, terörün son bulacağını ve Türkiye’nin “huzur adası” haline getirileceğini savunarak “Devletimiz, hükümetimiz, bakanlığımız ve milletimizin kararlı duruşu PKK’lı teröristlerin ciddi derecede eleman ve silah kaybı yaşadığı bir gerçek, bu ülkeye karşı hainlik işleyenlerin cezası gerektiğinde canlarını vermeleriyle kesilir.” açıklamasında bulundu.

Hamur ilçesinde Yukarı Gözlüce Jandarma Karakolu'na ziyarette bulunan Işın, askerlerle birlikte sahur vaktinde aynı sofrayı paylaştı.

PKK SENE SONUNDA BİTME NOKTASINA GELECEK

Sahur yemeği sırasındaki açıklamasında Vali Işın, terör örgütüne ne pahasına olursa olsun sonuna dek karşı konulacağını dile getirdi. Emniyet kuvvetlerinin teröre karşı mücadelesi hakkında konuşan Işın, PKK, DEAŞ, FETÖ’nün aslında bu memleketin içinden çıkmadığını, bu ülkeye düşman kuvvetlerce meydana getirilen şer odakları olduğunu ifade etti. “Ezan susmayacak, bayrak dalgalanmaya devam edecek. Vatan onların kirli ayakları altında ezilemez. Sizlerin sayesinde bu gerçekleşecek. Biz İslam’ın son kalesiyiz. Allah bizlerledir.” şeklindeki görüşlerini askerlerle paylaştı.

PKK’nın bu sene çok zayiat verdiğini ve artık 2017 sonunda bitme noktasına varabileceğini dile getiren Vali Işın, Türkiye’nin 80 milyonluk nüfusuyla PKK’ya ve FETÖ’ye karşı kararlı bir şekilde mücadele etmekten geri durmadığının altını çizdi.

Sahur programı yapılan dua sonrasında son buldu.