Peygamberimize Hakaret Eden LGBT'linin Savunması Pes Dedirtti

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (s.a.v) oldukça çirkin bir karikatürle hakaret eden Türkiye LGBTİ Birliği isimli sitenin yöneticisi M.C.S. hakimlikte çark etti. Zanlı ifadesinde kendi babasının imam olduğunu, böyle bir şey paylaşmadığını, paylaşımı yurt dışındaki bir şahsın yaptığını öne sürdü.

Peygamberimize Hakaret Eden LGBT'linin Savunması Pes Dedirtti

Peygamberimize Hakaret Eden LGBT'linin Savunması Pes Dedirtti

Peygamberimize çok çirkin bir karikatür üzerinden hakaret eden Türkiye LGBTİ Birliği isimli sayfanın sorumlusu M.C.S. ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yaptığı soruşturma çerçevesinde 'Dini değerleri aşağılama' ve 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçunu işlediği sebebiyle yakalama kararı almıştı.

Zanlı yapılan soruşturma çerçevesinde İstanbul Fatih ilçesinde yakalanmıştı. M.S.C. tutuklanması istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilmiş, işlemlerinden sonra tutuklanarak hapishaneye gönderilmişti.

'BELÇİKA'DAKİ ARDA YAZDI'

Zanlı M.S.C.'nin hakimlik sorgusu ortaya çıktı. Zanlının verdiği ifadede, 'Söz konusu sayfanın yöneticilerinden biri benim ancak söz konusu paylaşımı ben yapmadım. Arda isimli Belçika'da yaşayan birisi vardır. LGBT üzerine dernekler kurdu. Benim babam emekli imamdır. Hz. Muhammed hakkında böyle bir şeyi asla yapmam. Ankara Dernekler İl Müdürlüğü'nde Arda isimli şahsın bilgileri vardır. Kendileri benimle irtibatlarını kopardı.

Bu mailler tasarım ve yazılım üzerine uğraştığım için direkt müdahale etmem için benim telefonumda kuruludur. Yayınlandıktan sonra internet sitesinde Türk toplumu ve Müslümanlardan özür dileriz diye paylaşımı ben yaptım. Telefonumdaki Twitter uygulaması fazla yer kapladığı ve kullanmadığım için sildim.

Söz konusu paylaşımı 13 Temmuz 2020 tarihinde akşam gördüm. Benim telefonumda bu hesapla ilgili bildirim gelmezdi ancak ben de genel olarak açıktı. Twitter hesabı askıya alındı ve özür metni yazıldı. Peygamber efendimiz ve İslamiyetin aleyhine olan paylaşımların bir kısmı benim dikkatimi çekmedi. Ben cep telefonumun ekran şifresini dün stres ve unutkanlıktan dolayı hatırlamıyorum' diye konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR