22 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.849
Dolar5,6648
Euro6,355
Altın260,04

Pensilvanya Şarlatanı Kasırga İçin Dua Yazmış

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in Amerika'daki Sandy kasırgası için dua yazdığı ve kağıtları kapılara ağaçlara astıkları ortaya çıktı.

Pensilvanya Şarlatanı Kasırga İçin Dua Yazmış

15 Temmuz FETÖ darbe girişimine ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında FETÖ'nün Tekirdağ ve Çorlu sorumlusu olduğu iddia edilen şüpheli Tahir Kılıç İstanbul'da yakalanırken, 2012 yılında Pensilvanya'daki Sandy kasırgasından zarar görülmemesi için FETÖ elebaşı Gülen tarafından yazılan dua bulundu.

Arapça yazılmış olan duanın altında, "Dünkü kısa mesajımızda belirttiğimiz gibi Sandy kasırgası buradan da geçti. Yetkililer, bizim bulunduğumuz yerde ve Pensilvanya genelinde çok yıkım bekliyorlardı ama elhamdülillah korkulan olmadı. Muhterem hocamız kasırga gibi afetlere karşı Ayetül Kürsi'yi başa koyarak bir dua yazdı. O metni hemen her taraftaki tanıdıklarımıza gönderdik. Duanın kopyalarını çoğaltıp evlerimizin kapılarına ve bulunduğumuz mekanların sınırı olan ağaçlara astık. Ayrıca yine Hocaefendi'nin ikaz ve irşadıyla hacet namazları kılıp ilahi hıfza vesile saydığımız niyazlara sarıldık. Cenab-ı Allah'a sonsuz hamd-ü sena olsun ki birkaç ağaç devrilmesinden başka bizde ve tanıdıklarımızda hasar meydana gelmedi." yazısının yer aldığı görüldü.
SORGUSU SÜRÜYOR
İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan yerleşkesinde gözaltında tutulan Kılıç'ın sorgulaması sürüyor.
SANDY KASIRGASI NEDİR

Sandy Kasırgası, Atlantik Okyanusu'nda oluşan ve kayıtlara geçen en büyük kasırgadır ve ABD'yi şiddetli şekilde etkilemiştir. Kasırga Ekim 2012 tarihinde Atlantik'te oluşmuştur. Günümüzde halen etkinliğini koruyan kasırga, ABD'ye ulaşmıştır. Onlarca insan ölmüştür. Gerek yol açtığı ölümler gerekse maddi hasarlar yüzünden maliyeti beklenenden büyük olan Sandy kasırgası, hızı saatte 140 kilometreye yaklaşan rüzgar ve sağanak yağmur ile ABD'nin özellikle Doğu yakasındaki eyaletlerinde hayatı felce uğrattı.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri