Özlüyorsun Ama O Günler Geçti Be Hürriyet! Reis'e Sabah Namazı Sansürü!

Toplumun İslami hassasiyetine hücum etmekle vazifedar olan Alman destekli Hürriyet, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından 'sabah namazı' ibaresini çıkardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Pendik'te toplu açılış töreninde konuştu. Önemli konulara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum süreciyle ilgili de konuştu. Erdoğan, süreçle ilgili, "Birileri hala ne yaptınız ki diyor. Dün akşam sabah namazına doğru bunlara parlamento gereken cevabı verdi. Millet, referandumda nihai kararı verecek, Türkiye yeni bir sıçrama noktasına ulaşacaktır" dedi. 

Konuşmayı haber sitelerinin çoğu bu şekilde girerken Hürriyet.com.tr'nin konuşmanın sabah namazı kısmına sansür uygulayıp görmemesi dikkat çekti.

'SABAH NAMAZI'NA SANSÜR

Tüm konuşmayı harfi harfine veren Hürriyet'in, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama' başlıklı haberinde, "Birileri hala ne yaptınız ki diyor. Dün akşam sabah namazına doğru bunlara parlamento gereken cevabı verdi." şeklindeki cümleyi, "ne yaptınız ki diyenlere dün akşam parlamento güzel bir cevap verdi." Şeklinde görmesi ve özellikle bu atlama dışında metnin geri kalanını eksiksiz yayınlaması, 'Hürriyet, 28 Şubat dönemindeki fabrika ayarlarına geri mi dönüyor' sorularına neden oldu.

İşte Hürriyet.com.tr'nin o sansürünün ekran görüntüsü:

Kaynak: Haber365

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR