Özel Harekat Alımı

Özel harekat alımı 2018? PÖH alımı 2018 - 2019? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

Özel Harekat Alımı

23. DÖNEM POMEM TARİHİ BELLİ OLDU?

22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM polis öğrencisi alımlarının başvuruları bitti ve 23. dönem POMEM'in tarihi duyuruldu. Buna göre kesin olarak şu tarihte alımlar olacak gibi duyuru gelmedi fakat Temmuz ile Ağustos aralığında 23. dönem POMEM başvurularının alınacağı kaydedildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM tarafından bu yıl açıklanan performans programı incelendiğinde toplam 10 bin 700 kişilik PÖH alımı gerçekleştirileceği hesaplanmıştı. Peki bu alımlar ne zaman olacak? PÖH alımı 23. dönem POMEM kapsamında mı olacak? Resmi kaynaklardan şimdilik  PÖH alımının hangi POMEM döneminde olacağı bilinmiyor ancak büyük ihtimal ile alımların 23. dönem POMEM çerçevesinde olacağı ön görülmektedir.

PÖH ADAYLARI MÜJDE BEKLİYOR!

En son 19. dönem POMEM alımlarında müjde alan Polis Özel Harekat PÖH adayları 23. dönem POMEM'in net bir şekilde Polis Özel Harekat PÖH kategorisinde olmasını istemektedir. Bu yıl içinde 10 bin 700 kişilik PÖH alımı ilanı beklediğimizi duyurmuştuk. 23. dönem POMEM'in hangi kategoride olacağına dönük yakın zamanda açıklamanın olması bekleniyor.

2018 VE 2019 ÖZEL HAREKAT POLİS ALIMLARI

Milyonlarca polis adayının Emniyet Genel Müdürlüğü polis özel harekat alımları için açıklama olmasını beklemekte. Diğer yandan 2018 ve 2019 senesi özel harekat alımlarında alım gerçekleştirilecek sayısı yükseltecek gelişmeye göre Bakanlar Kurulu kararına göre Çankırı ilinde Polis Özel harekât Polis Eğitim merkezi açılacak. Eğitim merkezine bağlı olarak ta 4 şube müdürlüğü açılarak, polis özel harekât polis adaylarının eğitimine verilecek. Daha çok polis adayının eğitimi gerçekleştirileceği için PÖH alımlarının yeni dönemlerde sayısının çok olması beklenmekte.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR