Oya Aydoğan'ın Son Durumuyla İlgili Açıklama

12 saat süren ameliyatla aort damarı, sunu damarla değiştirilen Oyan Aydoğan'ın hayati tehlikesi devam ettiği, yoğun bakımda kalmaya devam edeceği öğrenildi.

Oya Aydoğan'ın Son Durumuyla İlgili Açıklama

Oya Aydoğan, önceki gece şiddetli sırt ağrısı, sol kolunda güçsüzlük ve yüzünde uyuşma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Yediği patates boğazına kaçınca öksürmeye başlayan ünlü sanatçının, fenalaştığı öğrenildi.

Ulus'taki Liv Hospital'da yapılan ilk müdahale sonrasında aort damarında yırtılma tespit edilen Aydoğan, acil olarak Prof. Dr. Ahmet Özkara ve Halil Hüzmeli tarafından ameliyata alındı.

12 saat süren ameliyatla aort damarı, sunu damarla değiştirildi. Hayati tehlikesi devam eden ünlü sanatçının yoğun bakımda kalmaya devam edeceği öğrenildi.

Aydoğan'ın oğlu Gurur Aydoğan, bir an olsun hastaneden ayrılmadı. Bir hayli telaşlı olduğu görülen Gurur Aydoğan, gazetecilerle görüşmek istemedi. Orhan Gencebay, haberi alır almaz hastaneye koştu.

Aort damarının çatlayan oyuncu Oya Aydoğan'ı meslektaşları ve sevenleri yalnız bırakmadı. Aydoğan'ın meslektaşları ve sevenleri hastaneye akın etti.

Hastaneye gelerek Oya Aydoğan'ın sağlık durumu hakkında bilgi alan sanatçıların arasında sarkıcı Selahattin Alpay, Ece Erken, oyuncu Merve Sevi, şarkıcı ve sunucu Lerzan Mutlu, sinema oyuncusu Serpil Çakmaklı, Hande Yener, Aylin Coşkun, televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan ve çok sayıda ünlü isim yer aldı.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada ise, "Ünlü oyuncu Oya Aydoğan şiddetli sırt ağrısı, sol kolunda güçsüzlük ve yüzünde ki uyuşma şikayetiyle geldi. Yapılan kontroller sonrasında kalpten çıkan aort damarında yırtılma tespit edildi. Prof. Dr. Ahmet Özkara ve Op. Dr. Halil Hüzmeli tarafından acil olarak 12 saat süren açık kalp ameliyatıyla aort damarı suni damarla değiştirildi ve gerekli müdahaleler yapıldı. Yoğun bakıma alınan Oya Aydoğan'ın durumu ciddiyetini koruyor" ifadesine yer verildi.

Selahattin Alpay, "Hepimize geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Bacım kadar sevdiğim bir insan. Dosttur. En bunaldığım anda bana her konuda manevi yönden yardım eden biri. Biraz önce aldım haberi" diye konuştu.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri