Sultanbeyli TEM otoyolu çevresinde aldıkları uyuşturucu amddenin tesiriyle kendini kaybeden gençlerin içler acısı durumu kameralara böyle takıldı. Güvenlik güçleri alanda uyuşturucu madde kullanan 8 kişiyi gözaltına aldı.

Sultanbeyli’de kameralara takılan bir görüntü uyuşturucu ağına düşmüş gençlerin içler acısı durumunu bir kez daha gözler önüne serdi. Olay yerine intikal eden güvenlik ekipleri uyuşturucu madde kullanan 8 kişiyi gözaltına aldı.


Alınan bilgiye göre; Sultanbeyli Mehmet Akif Mahallesi TEM otoyolu çevresindeki ağaçlık bölgede sentetik uyuşturucu Bonzai kullanan gençler kendilerini kaybettiler. TEM otoyolu çevresinde uzanan gençleri gören etraftaki vatandaşlar olayı polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay mahalline intikal eden sağlık birimleri ve polis önce uyuşturucunun tesiriyle kendini kaybeden gençere müdahale etti. Çevrede incelemeler yapan polis ekipleri bu bölgede uyuşturucu madde kullandıkları belirlenen  8 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişiler polis merkezine götürülürken gençlerin içler acısı durumları kameralara yansıdı.

Kameralara takılan görüntülerde uyuşturucunun tesirindeki bir gencin TEM oto yolu kenarında yattığı görülüyor. Bir diğer gencin de biraz daha ileride kendinden geçmiş  baygın bir durumda  oturduğu kameralara yansıyor. Görüntülerde olay yerine gelen sağlık ekipleri ve polisin bonzainin etkisindeki gençlere yardımcı olmaya çalıştıkları görülüyor.