Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan hükümlü ve tutuklu olarak olan M.T. (26), Ö.Y. (32), O.B., (26), S.A. (31), N.O. (26), M.S. (52), M.Ç. (20), S.A. (24), A.İ. (31), E.D. (23), C.T. (31), H.S. (30), İ.A. (47), K.A.Ö. (33) ve M.O. (26) ile Suriye uyruklu R.M.E. (34) ve E.M.'nin (32) kaldığı C-15 koğuşundan duvara vurma sesi geldiğini duyan dış emniyet nöbetçisinin uyarısıyla cezaevi alarma geçti.

Bu esnada da dışarıdan koğuşun dışa bakan bölümünde bir delik olduğu tespit edildi.

AÇILAN DELİK CEZAEVİ BAHÇESİNE


Bunun üzerine geniş güvenlik tedibiri içerisinde 17 PKK'lının kaldığı koğuş boşaltılarak  arama yapıldı. Koğuşun içinden duvarda bir delik açıldığı, ancak açılan deliğin yine cezaevi bahçesine çıktığı belirlendi. Koğuşta yapılan aramada da olayda kullanılan, fırça sapı, askı kolu ve boncuk işleme tablosu ele geçti. Firar girişimi ile alakalı Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Firar girişiminde bulunan teröristler ayrı ayrı farklı koğuşlara alındı. Daha önce de bu şekilde bir firar girişimi yaşanmış ve terörisler farklı hapishanelere nakledilmişlerdi. Olayla ilgili araştırma devam ediyor.