Sabahın erken saatlerinde Yenikapı-Hacıosman hattında seferini yapan Metro'nun Osmanbey Durağı'nda bir yolcu raylara düştü. Tüm metro seferleri durduruldu.

Yaşanan kazadan sonra sağlık, polis ve itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Olay nedeniyle metro seferlerinde aksama yaşandı. Hacıosman-Yenikapı istikametinde seferler Osmanbey'e kadar, Yenikapı-Hacıosman yönünde ise Taksim'e kadar sefer yapılabiliyor.

OLAY NASIL OLDU?

Sabah saat 07.30 sularında meydana gelen olayla ilgili alınan bilgiye göre; Osmanbey Metrosu Yenikapı yönüne henüz bilinmeyen bir nedenle bir kişi düştü. Durumun haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk belirlemede düşen vatandaşın yaşamını yitirdiği öğrenildi. M2 Osmanbey-Yenikapı hattında seferler geçici olarak durduruldu.

Yaşanan olayla ilgili Metro İstanbul tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu sözlere yer verildi: "Sayın Yolcularımız, M2 Yenikapı- Hacıosman Metro Hattında Osmanbey İstasyonu peron 2 geçici bir süre işletmeye kapatılmıştır. Osmanbey- Taksim arasında İETT Otobüsleri ile ring seferi yapılmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz"

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.