13 yaşındaki ortaokul öğrencisi, kendisinden 1 yaş büyük öğrenciyi yanında bulundurduğu bıçakla yaraladı. Küçükçekmece Atakent'te yer alan bir ortaokulun bahçesinde önceki gün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, okula kaynaşma öğrencisi olarak gelen 7'nci sınıf öğrencisi A.A., iddiaya göre derste tuvalete gitmek istedi ve öğretmenin "Hayır" cevabı vermesi üzerine yine de sınıftan çıktı.

TOPU VERMEDİĞİ İÇİN BIÇAKLADI

Daha sonra sınıfa dönmek yerine bahçeye inen A.A., maç yapan öğrencilerin arasındaki Y.S.'den topu istedi. Ancak 8'nci sınıf öğrencisi Y.S., topu vermek istemedi.

Taraflar arasında tartışma çıktı. A.A., cebinden çıkardığı bıçakla Y.S.'yi göğsünden bıçakladı. Onlarca öğrencinin gözü önünde meydana gelen olay sonrası, saldırgan Küçükçekmece Çocuk Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Hastaneye kaldırılan öğrencinin durumunun ise iyi olduğu, bıçağın kalbe hasar vermediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, bıçağın okula nasıl sokulduğu da araştırılıyor.

Konuyla alakalı okuldan herhangi bir açıklama yapılmadı.

Son zamanlarda İstanbul'da yaşanan olaylar vatandaşın canını sıkmaya devam ediyorken ülkede de benzer olaylar yaşanıyor. Bunlara bir örnekte;

Olay yerine gelen polis araçta silahla ensesinden vurularak öldürülmüş bir şahısla karşılaştı. Şahsın eşinden ayrı yaşayan iki çocuk babası Rıza Malatyalı Ortaokulu Müdürü Said Tekin (37) olduğu öğrenildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Kaynak: sabah