Genelkurmay Başkanlığından yapılan bildiriye göre, Akar yanında Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ile Eruh ilçesindeki 3. Komando Tugay Komutan Yardımcılığına ziyarette bulundu.
Burada bulunan askerlerle ramazan ayının son iftarını gerçekleştiren Orgeneral Akar ve kuvvet komutanları, personelin bayramını tebrik etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, iftardan sonra personele konuşmasında, Siirt Herekol Dağı'nda, Bestler-Dereler alanlarında çok güçlü ve sonuç alıcı operasyonların yapıldığını ve yapılmaya devam edileceğini açıkladı.
Akar, bölücü terör örgütü ile mücadelede kahramanlıkları için personele teşekkür ederek, bu kutsal mücadelenin yüce Türk milletinin verdiği güç ve devletin verdiği destekle son terörist etkisiz hale gelene dek büyük bir azim, kararlılık ve inançla hiç durmadan sürdürüleceğini dile getirdi.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Siirt'in Pervari ve Eruh bölgelerinde yapılan operasyonlarda 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, verdiği yazılı demeçte, Pervari bölgesinin Yazlıca Dağı arazisinde 12 Haziran'da başlatılan "Şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker-01" operasyonu dahilinde sıkıştırılan bölücü terör örgütü militanlarının Düğüncüler köyü arazisine kaçtıkları şeklinde istihbari bilgi elde edilmesi sonucunda bölgeye operasyon planlandığını aktardı.


Vali Tutulmaz, bu kapsamda, İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen "Şehit Güvenlik Korucusu Adil Kamel-8" operasyonu sırasında saklandıkları sığınakta 2'si ölü, 3'ü yaralı olmak üzere toplam 5 teröristin silahları ile birlikte etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Tutulmaz bunun dışında, geçtiğimiz gün Eruh ilçesi Bilgili köyü arazisinde çıkan çatışmada "Herekol Ararat" kod adlı Cemal Yalçın adlı teröristin etkisiz hale getirildiğinin tespit edildiğini ifade etti.