Bir yandan üzen bir olay yaşanırken diğer yandan sevindiren bir olay yaşandı. Yaşanan olayın adresi ise Bursa... Bursa'da beyin ölümü gerçekleşen kadının organları, nakil bekleyen 5 hastaya umut oldu. Umut veren olayla ilgili edinilen bilgiye göre, iki hafta önce beyin kanaması sonucu hastaneye kaldırılan 75 yaşındaki F.C'nin beyin ölümü gerçekleşti. Gerçekleşen beyin ölümünün üzerine hastane yetkilileri, F.C'nin ailesiyle organ bağışı konusunda görüştü. Ailenin olumlu cevap vermesiyle kadının karaciğeri, böbrekleri ve korneaları başarılı bir operasyonla alındı.

F.C isimli kadının beyin ölümünün gerçekleşmesi sonucu alınacak olan organlarından karaciğerinin şu anda hastanede yatan bir hastaya, böbreklerden birinin ise Bursa'da özel bir hastanede yatan hastaya, diğer böbrek ile kornealar için uygun kişilerin belirlenmesinden sonra işlemlerin yapılacağı açıklandı.

Hastane yöneticisi Opr. Dr. Engin Paralı, basın mensuplarına yaptığı çarpıcı açıklamada, iki haftadır tedavisi devam eden hastayı tüm çabalara rağmen dün beyin ölümünün gerçekleşmesi sonucu kaybettiklerini açıkladı. Bu üzücü olaydan sonra organ bağışı konusunda çalışmalara başladıklarını ifade eden Opr. Dr. Engin Paralı, "Hastanın ailesinin engin gönüllülüğü sayesinde organlar bağışlanacak." açıklamasını yaptı. Hastanenin Organ Nakli Koordinatörü ve Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Timur Didinen ise, aileye bu duyarlı davranıştan dolayı teşekkürleri sundu.