"Yarışma girişimcilik fikirlerine maddi destek veren bir yarışma olduğunu duydum. Benim de bir fikrim bulunuyordu ve yarışmaya katılmak için başvurdum. Program maddi potansiyeli olan fikirleri destekledi. Ve bu nedenle yarışmada projeme bu açıdan önem veriliyor. Alzheimer çipi projesini elediğim haberleri yalan. Projemin maliyetinin az olması, uygulanabilirliğinin de fazla olması jüri tarafından desteklenmişti. Bir icat yapmadım, sadece fikrimi beyan ettim” dedi.

''HALA HAKARET MESAJLARI ALIYORUM''

“Hala hakaret mesajları alıyorum. Giyim tarzım ve eğitimim üzerinden benimle dalga geçiliyor ve yarışmanın bilim yarışması olduğu düşünülerek hakkımda bilgisizce ve aptalca yorumlar yapılıyor” dedi.

'CİDDİYET ANLAŞILDI, FARKINDALIK YARATTIK'

Yarışmada organik hoşaf projesiyle eşleşmediklerini belirten ‘alzheimer hastalarına akıllı çip’ adlı projesinin sahipleri Alp Onur ile Bora Çıbıkçı da şunları söyledi:

“Alzheimer ile ilgili farkındalık yaratmak için yarışmaya katılmıştık. Yarışmada organik hoşaf projesiyle hiç eşleşmesek de sosyal medyada çarpıtılma oldu. Organik hoşaf projesiyle ilgili yorum yapmamız da yanlış olur. Fakat bu tartışmalar sayesinde projemizin ciddiyeti anlaşıldı ve istediğimiz farkındalığı yaratmış olduk."