Ordu'nun Mesudiye ilçesine bağlı Topçam bölgesinde 3 askerin şehit edilerek, 2 askerin yaralandığı terör saldırısının ardından, kaçan teröristlerin yakalanması için operasyonlar yoğunlaştırıldı.

3 gün önce Gölköy İlçesine bağlı Uluvahta Yaylası bölgesinde operasyon yapan güvenlik güçleri ile sıcak temas sağlayan 5 kişilik PKKlı grubun gecenin karanlığından faydalanarak ormanlık alana kaçması üzerine grup bu bölgede kıskaca alındı.

Başına 300 bin TL konmuştu

Çatışmada üçe ayrılan gruptan Hejan kod adlı, Bulanık nüfusuna kayıtlı 1990 doğumlu, gri bültenle aranan terörist arasında yer alan ve başına 300 bin TL ödül koyulan Servet İnci, dün akşam saatlerinde sağlanan sıcak temasta etkisiz hale getirildi.

İddiaya göre Uluvahta yaylası bölgesine 10 kilometre mesafede Haruniye Fındıcak mevkide, silah zoruyla gasp ettiği bir aracın içine binerek Topçam bölgesine kaçmak isteyen Servet İncinin, araçta sürücünün yanında bulunan 2 kadının bıçak çekerek kendisine direnmeye çalışması üzerine araçtan inerek kaçmaya çalıştı.

Terörist Servet İnci, yolda kaçarken bu kez traktör gasp ederek, köylünün yiyeceklerini çalıp tekrar bölgeden uzaklaşmaya çalıştı. Birkaç kilometre gittikten sonra traktörü terk eden PKKlı terörist, bölgede operasyon yapan güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülerek etkisiz hale getirildi.

Mesudiye'de saldıran gruptan

PKKlı Servet İncinin, Mesudiye İlçesi Topçam bölgesinde 3 askerin şehit edildiği, 2 askerin yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren grubun içinde yer aldığı tespit edildi. Servet İncinin cesedi bu sabah Gölköy Devlet Hastanesi morgundan alınarak otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Öldürülen terörist üzerinde 1 kalaşnikof tüfek, 4 dolu şarjör, 4 el bombası, 1 roketatar, harita, dürbün, yaşam malzemesi, el yapımı patlayıcı maddeler ile yiyecek ele geçirildi. Aynı bölgede olduğu tespit edilen 4 teröristin yakalanması için emniyet, jandarma Özel Harekat Timleri ve komandolar da 10 kilometrelik ormanlık alanı abluka altına aldı.

Operasyonlara Ordunun yanı sıra takviye olarak Tokat, Giresun ve Erzincandan gelen jandarma ve emniyet Özel Harekat Timlerinin de katıldığı belirtildi.

Köylüler: Biz de arayalım

Çatışmanın yaşandığı bölgede vatandaşlarında fındık bahçelerinde hasada devam ettiği gözlendi. Fındık harmanında fındık patozlayan vatandaşlar, PKK'nın Karadeniz'de kesinlikle barınamayacağını, devletin kendilerine izin vermesi halinde, silahlarla ormana girip terörist arayacaklarını söyledi.