Ordu'da Suç Örgütüne Başarılı Operasyon

Ordu’nun Ünye ilçesinde geçtiğimiz günlerde organize suç örgütüne yönelik operasyon kapsamında ele geçirilen malzemeler ortaya çıktı.

Ordu'da Suç Örgütüne Başarılı Operasyon

Ordu'da Suç Örgütüne Başarılı Operasyon

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Ordu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Orallar adlı organize suç örgütüne 2 Eylül günü Ünye, Fatsa, Aybastı ilçelerinde ve Ankara'da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 32 şüphelinin yakalanması için 40 adrese Özel Harekât Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü destekli toplam 240 personelin katılımı ile operasyon gerçekleştirilirken, örgüt lideri ile birlikte 31 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

SUÇ MAKİNESİ GİBİ ÇETE

Örgütün tehdit, cebir ve şiddet uygulamak suretiyle esnaf ve vatandaşlar üzerinde baskı kurduğu, çek-senet tahsilatçılığı yaptığı, silah kullanmak suretiyle kasten yaralama ve tehdit suçlarını işledikleri tespit edildi.

21 EYLEM GERÇEKLEŞTİRDİLER

Örgütün deşifresine yönelik yapılan çalışmalarda örgütün nitelikli tehdit, nitelikli yağma, kasten yaralama, özel hayatın gizliliğini ihlal, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, ihaleye fesat karıştırma ve rüşvet gibi suçlar olmak üzere toplam 21 eylem gerçekleştirdiği belirlendi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR