23 Temmuz 2019
  • Istanbul 24.44°
  • Ankara 21°
  • Izmir 27°
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
BIST101.089
Dolar5,68
Euro6,3696
Altın260,10

Ordu Valisi Seddar Yavuz'a Hakaret Eden Ekrem İmamoğlu İfadeye Çağrılacak

Ordu Valisi Seddar Yavuz, CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun kendisine hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. İmamoğlu'nun savcılık tarafından ifadeye çağrılacağı öğrenildi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz'a Hakaret Eden Ekrem İmamoğlu İfadeye Çağrılacak

Ordu Valiliği'nin suç duyurusuyla açılan soruşturmada, 'millet ittifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un Ordu - Giresun Havalimanı VIP salonundaki görüntüleri incelemeye alındı. Savcılığın İmamoğlu ve Torun'u ifadeye davet edeceği, havalimanı personelini de tanık olarak dinleyeceği bildirildi.

Ordu'da sivil toplum kuruluşları temsilcileri de Vali Seddar Yavuz'a destek açıklaması yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, çarşamba günü Karadeniz ziyaretinin sonrasında Ordu-Giresun Havalimanı'ndan özel uçakla İstanbul'a dönmek istediği esnada VIP salonunda gerginlik çıktı.

İmamoğlu ile yanındakiler, VIP'ten alınmayınca havalimanı personeli ve polis arasında tartışma çıktı. Ordu Valisi Seddar Yavuz, İmamoğlu ile Torun'un kendisine ve görevli polis memurlarına hakaret ettiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusu yaptı. Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma çerçevesinde, havalimanı güvenlik kameralarının kayıtları, cep telefonu kamera kayıtları ile basına yansıyan görüntüler incelenmeye alındı. Soruşturma çerçevesinde Ekrem İmamoğlu ile Seyit Torun'un ifadeye davet edileceği bildirilirken, havalimanı personelinin de tanık olarak dinlenecekleri kaydedildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için asagi kaydirin.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri