TUNCELİ

Genelkurmay Başkanlığı Tunceli' ye bağlı Nazımiye kırsalı, Van'a bağlı Gevaş ile Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde düzenlenen operasyonlara dair bildiride bulundu. Yapılan bildiri doğrultusunda, Tunceli'nin Nazımiye ilçesi kırsalında yapılmakta olan hava destekli harekatta, keşif ve gözetleme araçları ile üs alanlarına silahlı saldırı için harekat halinde olduğu saptanan eli kanlı bölücü terör örgütü üyesi olan 3 terörist etkisiz hale getirildi.

VAN

Van'a bağlı Gevaş ilçesinde eli kanlı bölücü fikre sahip terör örgütü üyesi olan teröristler ile yaşanan çatışmada, bir terörist etkisiz hale getirilirken, bir dragunov keskin nişancı tüfeği, bir kalaşnikof piyade tüfeği, iki el bombası, 141 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve 50 dragunov keskin nişancı tüfeği fişeği gibi teçhizatlar ele geçirildi.

HAKKARİ

Hakkari' ye bağlı Şemdinli ilçesinde üs bölgesine silahlı saldırı eyleminde bulunan eli kanlı bölücü fikirdeki terör örgütü üyeleri ile yaşanan çatışmada iki terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin üzerinde üç kalaşnikof piyade tüfeği, 13 el bombası ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi saptandı. Hakkari merkezde, güvenlik güçlerince yapılan yol aramasında, 300 gram C-4 patlayıcı kullanılarak hazırlanmış bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek, yok edildi.