Mardin'de terör örgütü PKK'yla mücadelede etkin rol alan güvenlik korucuları, Kurban Bayramı'nı nöbet yerlerinde geçiriyor.

Mardin-Diyarbakır karayolunda geçici nöbet alanlarında görev yapan güvenlik korucuları, terör örgütünün olası saldırılarına karşın 7 gün 24 saat görevinin başında duruyor. Terörle mücadelede 30 seneyi aşkın süredir etkin bir mücadele veren ve Kurban Bayramı'nda da vatan için eli tetikte, gözü ufukta nöbet tutan güvenlik korucuları, ilk bayramlaşmayı ailelerinden evvel nöbet tuttukları görev arkadaşları ile yapıyor.

Vatandaşın huzuru için kahramanca mücadele etmekten geri kalmayan korucular, bayramda da vatan için görev yapmanın gururunu yaşıyor.

Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, nöbet noktasını ziyaret ederek korucuların bayramını kutladı ve onlara baklava ikram etti.

"VATANIMIZ, BAYRAMĞIMIZ İÇİN KORUCULUK YAPIYORUZ"


Korucubaşı İsmail Gölbaş, AA muhabirine verdiği demeçte, 24 senedir koruculuk yaptığını ve terörle mücadeleden gurur duyduğunu ifade etti.

Hastalıkta, sağlıkta, bayramlarda ve özel günlerde de "Görev kutsaldır" deyip silah başına geçtiklerini belirten Gölbaş, şunları söyledi:


"Vatanımız ve milletimiz için gerekirse canımızı veriririz. Biz maaş için korucu olmadık. Vatanımız, bayrağımız, toprağımız için koruculuk yapıyoruz. Görevimizle gurur duyuyoruz. Bayramda görevimizin başındayız. Bugün görevdeyiz. Allah'ın izniyle yarın diğer grupla değişeceğiz. Yarın sabah gidip ailelerimize bayramlaşacağız."

Bu bayramda da nöbette olduklarını, her bayramda ilk bayramlaşmayı nöbet tuttukları görev arkadaşları ile gerçekleştirdiklerini dile getiren Gölbaş, "İlk bayramlaşmayı buradaki arkadaşlarımızla beraber yapıyoruz." dedi.

Korucu İkbal Gubin de 11 gün önce ameliyat olduğunu, ameliyatın ardından 4 gün sonra da göreve başladığını belirtti.

Görevlerinin kutsal olduğunu ifade eden Gubin, "7-24 burada görev yapıyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte göreve geldiğimiz zaman bundan gurur duyuyoruz. Asla görevimizi ihmal etmiyoruz. Vatanımızı çok seviyoruz. Yaz kış demeden 'görev kutsaldır' deyip görevimizi sürdürüyoruz. Bayramda da görevdeyiz." ifadelerini kullandı.

Uzun süredir evde anne ve babasıyla bayramlaşamadığını aktaran Gubin, ilk bayramlaşmayı her zaman görev arkadaşımla ile yaptığını sözlerine keledi.