Eskişehir ilinde kliniğinin önündeki bir kediye doğru tekme atan 6 yaşlarındaki bir çocuğu uyaran veteriner elli sekiz yaşındaki Turgay Özdemir, çocuğun dedesi ve babası tarafından saldırıya uğradı. Çıkan arbedede yere düşen Özdemir’in sol ayağı kırıldı.

Olay önceki gün Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı’ndaki “Kalbim Veteriner Kliniği” nin hemen önünde cereyan etti. Veteriner güvenlik kamerasının da kaydettiği olayda dedesiyle birlikte veteriner kliniğinin bulunduğu apartmandaki dairesine gitmekte olan 6 yaşlarındaki bir çocuk, klinik önünde bulunan bir kediye doğru tekme attı.

ÖNCE UYARDI


Tekmesinin kediye isabet etmemesinden sonra çocuğa veteriner Turgay Özdemir tarafından sözle uyarıda bulunuldu. Çocuk, hemen önünde gitmek olan dedesini yanına gitti. Dede ile veteriner Özdemir arasında sözlü tartışma çıktı. Sözlü atışmadan sonra Dede ile veteriner birbirlerini ittiği esnada çevreden gelen vatandaşlar araya girerek iki tarafı da uzaklaştırmaya çalıştı.

VETERİNERİN BACAĞI KIRILDI

Kısa süre sonra çocuğun babası da gelip tartışmaya dahil oldu. Baba, veteriner Özdemir’i arkadangelip boynundan tutarak yere serdi. Düşmenin etkisi ile sol ayağı kırılan veteriner Özdemir çağrılan 112 acil servis ambulansıyla hastaneye kaldırıldı. Hastanede ayağı alçıya alınıp gerekli tedavisi yapılan Özdemir daha sonra taburcu edildi.